1. Turovka
  2. -
  3. Více o projektu
  4. -
  5. Jak, kdy a proč

Jak, kdy a proč

Vesnice Turovka je sice velmi malá, projekt těchto stránek je však obrovský. Přesahuje hranice katastru, nové nápady na rozšíření a zdokonalení se objevují znovu a znovu, stránky jsou tedy neustále ve vývoji. Zájemci o spolupráci jsou velmi vítáni, majitelé historických materiálů, fotografií, pohlednic – nechť váš zájem a zapůjčení dokumentů po zásluze odměněn jest ! Turovecké webové stránky jsou otevřené, přístupné všem slušným lidem a komukoliv, kdo projeví zájem o společné dílo.

Nu a jak tohle tedy všechno vzniklo ? Do Turovky jsme se přistěhovali 15.6.1990. Dnes se již nepovažujeme za přivandrovalce, lufťáky či za něco podobného, alébrž za domestikované jedince. Historií Turovky a jejího okolí jsem se začal zabývat o pár let později, když se nějaký ten volný čas našel. A to tenkráte mezi časově náročným zaměstnáním, nutnou rekonstrukcí chalupy a mnohými dalšími koníčky. Dnes je situace jiná, ale to víte, důchodci nemají čas vůbec na nic, že? 🙂 Nashromáždil jsem spoustu zajímavých materiálů a informací, většina z nich není zpracovaná, ale postupně se to snad povede. Některé zveřejním na těchto stránkách. Pro úplnost ještě poznámka: chybky se mohly vloudit kamkoliv, za upozornění či návrh na opravu budu samozřejmě velmi vděčen. Ondřej Hruška

Doména turovka.cz je v provozu od 10.6.2003.
Doména turovka.eu (jednoduchá verze www stránek v angličtině) je v provozu od 11.4.2006.

Nové www stránky Turovky byly zveřejněny v srpnu 2011. Použité technologie: php5, MySQL a jquery – autoři Karel Moldřík a František Traksl.

Převod www stránek Turovky na systém WordPress byl uskutečněn v březnu 2024. Použité technologie: php7.1, MySQL a WordPress – autoři Matouš Kavan a ing. Jan Holub.

Veškeré dotazy na: webmaster@turovka.cz