1. Turovka
  2. -
  3. Zpravodaj
  4. -
  5. 29. 07. 2020 BOJOVKA v Turovce

29. 07. 2020
BOJOVKA v Turovce

BOJOVKA v Turovce – sobota 22.8.2020


Pozvání na letošní tradiční akci Turovka 2020 – karneval – disko – bojovka, letos již 38. ročník.
KDY: sobota 22.8.2020
 
V loňském roce 2019, proběhla celá tradiční akce. Karneval, diskotéka i noční hra. Tentokrát nám počasí přálo, noční stezkou prošlo 28 dětí (14 dětí do 6 let, 13 dětí 7 až 10 let a 1 dítě 13 let) a 41 dospělých. Počet účinkujících byl 20.  Chybělo nám 6 účinkujících, aby se naplnil celý scénář noční hry. Místo plánovaných 9 zastavení jsme museli 2 zrušit. Je to škoda, nerad zkracuji a upravuji trasu. Sníží se i atraktivita jednotlivých stanovišť, když jsme nuceni ubrat účinkující.
V loňském roce jsme přišli o možnost mít karneval, diskotéku i divadlo „v suchu“. Turovecký kulturní dům přešel do soukromých rukou. Děkuji za ty léta možnosti jej využívat. Přeji novým majitelům stejné radostné chvíle, které tam za těch 37 let karnevalů, diskoték a soutěží, prožilo už několik generací prázdninových dětí.
U loňského večerního ohně, jsem jako vždy, dostal mnoho slibů od rodičů, že se tentokrát někteří přidají k účinkujícím. Nemusí to být jen rodiče, zapojím i starší děti od 13 let. Rád přivítám všechny nabídky. K letošní bojovce je třeba řádově 25 účinkujících, ale může se uplatnit i více lidí. Většinou účinkující, kteří chtějí být spolu na stanovišti, nedělíme. Minimálně na jedno stanoviště dáváme dva účinkující. Všechny zájemce přivítám na mobilu 608 780 211, nebo na mailové adrese vyvadil.ruda@centrum.cz, nebo jako osobní návštěvu v Turovce č.14 (od 15.8.2020). Přeji si, aby se letošní akce za přispění všech a počasí vydařila. Tak ať se účinkujícím a dětem líbí!
Leták v původní velikosti si můžete stáhnout zde.
Ruda Vyvadil
Dále Vás zvu na představení divadla Akorát, které chce pobavit malé i velké diváky, divadelní pohádkou „Popelka“ a to v pátek 21.8.2020 od 20:30 hodin. Představení proběhne pod širým nebem a to pouze při dobrém počasí. Otevřená scéna bude umístěna na „Plešákovic zahradě“. Pozemek je v kopci hned vedle silnice po pravé straně, za cedulí s označením obec Turovka, ze směru od obce Bělá. Přístup na zahradu bude označen. Vstupné je dobrovolné.
Popelka
Na motivy pohádek bratří Grimmů, Boženy Němcové a filmového zpracování Walta Disneyho napsal Jan Krčma.
Děvče, které doma musí snášet ústrky od nevlastní matky a fintivých, líných sester, se za pomoci hodné kmotřičky zúčastní královského plesu. Získá si náklonnost prince, který se ji vydá hledat, ačkoliv netuší, kdo dívka je. Podaří se mu ji najít?
Klasická pohádka v činoherním provedení je provázena něžným humorem a písničkami.
režie: Pavel Klečka
premiéra: 3.3.2019
délka představení: 50 min.