Co budeme dělat o velikonočním týdnu?
- Květná neděle (letos 13.dubna) – větvičky různého druhu zasadíme do váz a ozdobíme je
- Modré pondělí – uklízíme
- Šedivé (žluté ) úterý – pořád uklízíme
- Škaredá středa – to se budeme jen usmívat a nikoliv „škaredit“, tedy mračit, protože kdybychom to udělali, tak nám to zůstane celý rok, nebo se taky říká každou následující středu. Usmíváme se, protože máme celý úklid za sebou, lezlo nám to už na nervy. Taky jíme jen škaredá, tedy neupravená jídla, prostě na talíři bude jen nevzhledná hromádka něčeho.
- Zelený čtvrtek – do čehokoliv se ten den pustíme, tak to dopadně dobře, musíme mít ale celý den na talíři jen samé zelené věci – špenát, pampelišky, hrášek, pažitku ….
- Velký pátek – rozezníme všechny možné řehtačky a hrkačky a zkontrolujeme v našem okolí všechny kopce, skály a hory, protože se jenom tento jediný den v roce otevřou a v nich můžeme nalézt úžasné poklady.
- Bílá sobota – zem ten den necháme rozhodně v klidu, nesmíme pohnout ani jednou hroudou hlíny natožpak, abychom celý den zahradničili, i kdyby bylo nádherné počasí a pozor hospodyňky! – žádné praní prádla. Zato začínáme plést pomlázky a barvit vajíčka.
- Velikonoční neděle – vezmeme si na sebe nové čisté oblečení a po čtyřicetidenním půstu se těšíme na stůl plný dobrot – třeba taková velikonoční hlavička, to je něco!
- Velikonoční pondělí (letos 21.dubna) – hned ráno pánové vyráží s vlastnoručně upletenou pomlázkou na koledu, vyšlehat děvčata, aby je omladili a vyhnali z nich línou náturu na celý rok. Odnáší si kromě jiného také malovaná vajíčka. Nu a ta čerstvá, domácí jsou samozřejmě nejlepší. Na správnou disciplínu v hejnu slepiček dohlíží ve většině hospodářství pořádný kohout. A kdybyste chtěli malá kuřátka, tak mu řekněte, ať se víc snaží.